Vyrai ir lyčių lygybė

Iliustracija: Ruta Krau

Ar vyrai mūsų visuomenėje jaučia lyčių lygybę? Geras klausimas. Kai kalbame apie lyčių lygybę bei stereotipus turime galvoje moteris, žinoma, tam yra pagrindo. Moterys už tą patį atliekamą darbą gauna mažesnį atlygį nei vyrai, ant moterų pečių krenta ir buitinė našta. Tačiau rodos, kad nepelnytai esame pamiršę vyrus, kurie lygiai taip pat susiduria su lyties klišėmis ir klausimas, ar tikrai jie jaučia lyčių lygybę? Šiame epizode apie elgesį už kurį vyrai yra baudžiami, o moterims toks pat elgesys ne tik atleidžiamas, bet ir skatinamas.

Pavyzdžiui, ar vyrai gali komunikuoti liūdesį? Ar gali rodyti empatiją, kuklumą ir būti už tai nebaudžiami? Šioje tinklalaidėje rėmiausi nemažai tyrimų, kurių rezultatai parodė, jog na pavyzdžiui, daugelyje įmonių niekas nenori turėti vadovo, kuris būtų bendruomeniškas, jautrus, užjaučiantis. Darbuotojai sako, kad tokiu vadovu sunkiai galima patikėti, jog susidoros tinkamai su užduotimi.

Įsivazduoji? Tik dėl to, kad vyras vadovas rodo empatiją, yra užjaučiantis, išklausantis, kuklus ir elgiasi maloniai, prašo pagalbos savo darbuotojų atliekant sudėtingas užduotis jis tampa ne kompetetingas būti vadovu. Keista, kai gera lyderystė yra siejama su pozityviu elgesiu, o darbuotojai tampa atrama spendžiant iškilusias problemas darbe. Bet matomai, vyrams yra keliami kitokie standartai nei moterims lyderėms.

Štai apie ką ši tinklalaidė. Čia keliu daug klausimų ir bandau pateikti atsakymus į tai, kaip reikia įtvirtinti lyčių lygybę. Bet realią lyčių lygybę, kur vyras ir moteris galėtų būti absoliučiai lygus, tiek lyderystėje, tiek emocijų komunikacijoje, tiek uždirbant pinigus, tiek buityje.

Gero klausymo!

Marija Serbintaitė

Lyčių studijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *