Žmogaus teisių balsas klausia: Jurga

Nuotrauka: Vaidas Jokubauskas

Žmogaus teisių balsas klausia Jurgos – apie jau beveik metus trunkantį iššūkį sau, kūrybą, laisvę ir tobulybę, kuri (ne)egzistuoja. 

Ar kūryba išpildo saviraiškos norą? Galbūt #Jurgosiššūkis kilo iš šio noro?

Kūryba man yra saviraiška, poilsis, būdas tobulėti ir kurti geresnį pasaulį. Tikiu, kad kūrybos įkvėpimo šaltinių yra begalė ir jie visi aplinkui arba viduje. Kūryba yra požiūris ir nuomonės išsakymas ir komunikacijos būdas. Būtent dėl noro kalbėti su kitu ir su savimi apie svarbiausius dalykus kilo ir #jurgosiššūkis.

Yra sakoma, jog „mano laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito laisvė”. Ar susiduriate su tuo kasdienybėje? 

Stengiuosi neriboti kito žmogaus laisvės. Jis turi turėti galimybę surasti ir išsakyti savo vidinę tiesą. Kai kitas kalba, klausausi. Bet lygiai taip pat išsakau ir savo tiesą.

Kaip manote, ar dabartinėje visuomenėje egzistuoja žmogaus teisių ir pareigų santykis, ar šiandien daugiau kalbame apie kurį vieną?

Stengiuosi kuo mažiau atsižvelgti į taisykles, kai tai liečia mano asmeninį gyvenimą. Kai atsiranda santykis su kitu, stengiuosi jį gerbti ir išgirsti jo individualumą. Jei žmogus laimingas, pareigos prieš kitą tampa savaime suprantamos ir kyla iš noro. Prievartinių pareigų nesuprantu ir labiau palaikau laisvą pasirinkimą.

Kūryba man yra saviraiška, poilsis, būdas tobulėti ir kurti geresnį pasaulį.

Jurga

Esate aktyvi socialiniuose tinkluose, ar tikite, jog socialinė medija prisideda prie žmogaus teisių problemų sprendimo? O gal kaip tik, skatina jų atsiradimą?

Priklauso nuo situacijos. Man tai – komunikacijos ir saviraiškos forma.

Kaip įsivaizduojate tobulą visuomenę? Kokie būtų jos pagrindiniai elementai?

Manau, kad tobula yra siekiamybė tada, kai suvokiame, jog esame čia ir dabar ir galime stengtis patobulinti tai, kas esame sau, kokie esame su kitais. Tobulybe netikiu, nes visur turi būti balansas.

Kristina Kukarevičiūtė

Žmogaus teisių komunikacija ir kultūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *