Skip to content
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Diskusija: Vyriškumas feminizmo amžiuje

16 spalio, 2019 @ 18:00 - 20:30

Ilgą laiką nereikšmingu laikytas feminizmas, atrodo, „prasimušo į mainstreamą“. Besikeičiantis lyčių balansas politikoje, mene, ekonomikoje ir mūsų kasdienybėje tampa matomas plika akimi.

Tačiau moterims įgyjant daugiau galimybių, pradedama kalbėti ir apie vyriškumo krizę: naujausia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakyta apklausa rodo, kad 81 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog šiuolaikiniai vyrai turi būti labiau vyriški. Tačiau 89 proc. apklaustųjų pritarė, kad vyrai turi būti rūpestingi, švelnūs ir jautrūs, 76 proc. pritarė, jog normalu, kai vyrai verkia.

Ką reiškia būti vyru feminizmo amžiuje? Ką prarado vyrai ir ką atrado? Ar toksiškas vyriškumas – iš tiesų jau praeityje?

Diskusija vyks po filmo „Normalumas“: „Normalumas“ – tai audiovizualinė kelionė po lyčių stereotipus ir šiuolaikinėje visuomenėje nusistovėjusias normalumo sampratas. Mokslininkė ir kino kūrėja Adele Tulli, pasitelkusi stebėjimo kino estetiką, savo kameros žvilgsnį nukreipia į įvairiausius kasdienius žmonių veiksmus, ritualus bei situacijas, kurie kitomis aplinkybėmis mums atrodytų niekuo nereikšmingi ir neypatingi.

Daugiau informacijos

Informacija

Data:
16 spalio, 2019
Laikas:
18:00 - 20:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
Interneto svetainė:
https://nepatoguskinas.lt/2019/

Vieta

Kino teatras „Pasaka“
Šv. Ignoto g. 4/3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis
Interneto svetainė:
http://www.kinopasaka.lt

Organizatorius

Lietuvos žmogaus teisių centras
Telefonas:
+37052628858
El. paštas:
info@manoteises.lt
Interneto svetainė:
http://manoteises.lt/

© VšĮ „Žmogaus teisių balsas“