Skip to content
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Medijų forumas

27 lapkričio, 2019 @ 10:30 - 16:45

Medijų forumas – jau antrus metus iš eilės organizuojamas Medijų tarybos inicijuotas renginys, kuriuo siekiama sutelkti dėmesį į svarbiausias visuomenės informavimo srities aktualijas ir apčiuopti daugiau diskusijų keliančias temas.

Šiemet vyksiančiame renginyje kultūros, žiniasklaidos ir technologijų ekspertai aptars medijų bei naujųjų technologijų daromą įtaką visuomenei, diskutuos informacinių grėsmių, medijų raštingumo temomis.

1 dalis. Kultūros ministerijos diskusija „Tarp eilučių: medijų ir informacinis raštingumas kultūros srityse“
Pirmoje dalyje kelsime klausimus, kodėl apskritai visuomenėje kyla konfliktai bei susipriešinimas dėl kultūros? Kokia šiandien yra žiniasklaidos bei socialinių tinklų įtaka informacinėms grėsmėms kultūros srityje? Ko reikėtų, kad visuomenė būtų atsparesnė manipuliacijoms kultūros srityje?
Diskusijos dalyviai: VU TSPMI profesorė, kino ir vizualumo tyrinėtoja Natalija Arlauskaitė, teatrologė, scenos meno kritikė Goda Dapšytė, Kultūros paveldo centro projektų vadovė, chemijos mokslų daktarė Erika Kielė, „Nanook“ multimedijų žurnalistas Karolis Pilypas Liutkevičius, vaizdo žaidimų kritikas Artūras Rumiancevas. Diskusiją moderuos komunikacijos konsultantas Mykolas Katkus.

2 dalis. Ekspertų pranešimai ir diskusija „Technologijų virsmas: įtaka žiniasklaidai ir visuomenei“.
Antrojoje forumo dalyje diskusijos dalyviai aptars dirbtinio intelekto ir kitų technologijų pokyčius, jų daromą įtaką žiniasklaidai ir visuomenei, teikiamas galimybes ir ateities tendencijas. Bandysime išsiaiškinti, kaip technologijos keičia medijų vartotojo įpročius, mąstymą, kokių papildomų įgūdžių, žinių ir pasirengimo reikalauja iš vartotojų. Taip pat diskutuosime, kaip pačios žiniasklaidos priemonės yra pasirengusios priimti technologinius pokyčius, galiausiai – ar dėl to nekinta pagrindinės žiniasklaidos funkcijos.
Pranešėjai ir diskusijos dalyviai: „Hungry Scout“ partneris ir rinkodaros strategas Justinas Jautžemis, žiniasklaidos ir komunikacijos technologijų tyrėjas ir apžvalgininkas Džiugas Paršonis, filosofas Vilius Dranseika, „Delfi“ generalinis direktorius Vytautas Benokraitis. Diskusiją moderuos LRT žurnalistas Edvardas Kubilius.

3 dalis. LRT diskusija „Kaip žiniasklaida kuria imunitetą netikroms naujienoms?“
Nuo ko priklauso, kiek žmonių pasieks netikros naujienos? Kokia atsakomybė tenka žiniasklaidai už fake news (netikrų naujienų) sklaidą? Ar mums reikia įstatymų pakeitimų, ar užtenka suprasti, kaip apsisaugoti ir atpažinti netikrą naujieną?
Apie visa tai trečiojoje Medijų forumo dalyje diskutuos: LRT Tyrimų skyriaus vadovė Indrė Makaraitytė, DELFI korespondentas Vaidas Saldžiūnas, „15min“ Tyrimų skyriaus žurnalistas Dovydas Pancerovas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vadovas Eugenijus Lastauskas. Diskusiją moderuos LRT televizijos ir radijo laidų vedėja Živilė Kropaitė-Basiulė.
Renginys atviras visiems, tačiau dalyvių skaičius ribotas.

Būtina išankstinė registracija.

Informacija

Data:
27 lapkričio, 2019
Laikas:
10:30 - 16:45
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
Interneto svetainė:
https://www.facebook.com/events/534955647063413

Vieta

ISM Inovacijų bazė
Arklių g. 18
Vilnius, 01305 Lietuva
Telefonas:
+37052123960
Interneto svetainė:
https://www.ism.lt/universitetas/ism-inovaciju-baze

Organizatoriai

Kultūros ministerija
LRT

© VšĮ „Žmogaus teisių balsas“