Aktyvistai yra neatsiejama judėjimų už žmogaus teises dalis. Pasiryžus kovoti už lygias galimybes, dažnam iš jų tenka susidurti su status quo išjudinimo pasekmėmis. Žmogaus teisių aktyvistai visame pasaulyje patiria didėjančio smurto ir susidorojimo grėsmę dėl kintančių politinių ir ekonominių sąlygų. 2019 metais, „FrontLine Defenders“ duomenimis, 300 aktyvistų buvo nužudyti. Tačiau, nors ir suprasdami aktyvistų darbų svarbą ir kainą, kiek iš tiesų apie juos žinome? „Žmogaus teisių balsas“ pristato naują skiltį, kurioje kas savaitę pasidalinsime vieno aktyvisto istorija ir ja atspindinčia citata. Tam, kad nepamirštume, jog žmogaus teisės turi veidą.

Tarana Burke

Kai 2020 metais Harvey Weinstein, vienas garsiausių Holivudo prodiuserių, buvo įkalintas dėl seksualinio smurto, dauguma šį įvykį laikė didžiu laimėjimu, dažnai priskiriamu #MeToo judėjimui. Prieš 85 moteris smurtavęs Weinstein buvo nuteistas po to, kai Alyssa Milano 2017 metais Twitter platformoje pasidalino kaltinimu pažymėtu MeToo grotažyme, o jos pavyzdžiu pasekė ir likusios aukos. Ši pergalė prieš seksualinį smurtą daugeliui tapo įrodymu, jog problema imta spręsti, tačiau judėjimo pradininkė Tarana Burke mano, jog tai nėra ir nebus jos pabaiga. Todėl šiandien, kai seksualinis smurtas išlieka viena opiausių problemų, pristatome šią žmogaus teisių gynėją ir jos istoriją.

Kailash Satyarthi

UN naujausių tyrimų duomenimis, pirmą kartą per dvidešimt metų nebuvo pasistūmėta kovoje prieš vaikų darbą. Covid-19 pandemija, jos sukeltos ekonomikos krizės lėmė darbo sąlygų prastėjimą bei dirbančių vaikų skaičiaus augimą. Todėl šiandien, kai pasipriešinimas vaikų darbui yra kaip niekad svarbus, „Žmogaus teisių balsas“ pristato Kailash Satyarthi – aktyvistą iš Indijos, savo gyvenimą paskyrusį kovai prieš vaikų darbą.

Fumino Sugiyama

Fumino Sugiyama – vienas Japonijos aktyvistų, siekiantis seksualinių mažumų Japonijoje teisių užtikrinimo. Nevyriausybinės organizacijos „Tokyo Rainbow Pride“ lyderis aktyviai advokatauja LGBT svarbiais klausimais bei rengia didžiulių minių sulaukiančius pride paradus. Vienas iš didžiausių aktyvisto laimėjimų – 2015 metais Japonijos Shibuya rajone įteisintas potvarkis, leidžiantis suteikti tos paties lyties asmenų santykiams santuokos teises. Tai paskatino tolimesnius veiksmus, jog vienlyčių asmenų santuoka būtų įteisinta ir valstybiniu lygmeniu. Šiandien 102 Japonijos rajonai yra pasekę Shibuya pavyzdžiu.