Savaitės citata – Kailash Satyarthi

UN naujausių tyrimų duomenimis, pirmą kartą per dvidešimt metų nebuvo pasistūmėta kovoje prieš vaikų darbą. Covid-19 pandemija, jos sukeltos ekonomikos krizės lėmė darbo sąlygų prastėjimą bei dirbančių vaikų skaičiaus augimą. Todėl šiandien, kai pasipriešinimas vaikų darbui yra kaip niekad svarbus, „Žmogaus teisių balsas“ pristato Kailash Satyarthi – aktyvistą iš Indijos, savo gyvenimą paskyrusį kovai prieš vaikų darbą.

Satyarthi aktyvizmo istorija prasideda 1980 metais, kai metęs mokytojo darbą įkūrė „Bachpan Bachao Andolan“ judėjimą, skirtą užtikrinti vaikų teises Indijoje. Satyarthi įkurta organizacija, kuri šiandien yra didžiausia Indijoje, lyg šiol išgelbėjo daugiau nei 102 tūkstančius vaikų bei skyrė daugiau nei 2 milijonų finansinę kompensaciją. Satyarthi savo veiklą tęsė dalyvaudamas kitų organizacijų veiklose bei steigdamas naujas iniciatyvas. 1998 metais organizuotame „Global March Against Child Labor“ (liet. Globalus maršas prieš vaikų darbą) dalyvavo 7 milijonai žmonių, kurių dėka „Tarptautinė darbo organizacija“ (TDO) priėmė konvenciją, ginančią vaikus nuo blogiausių darbo formų: vergystės, prostitucijos ir prekybos žmonėmis. Šią konvenciją ratifikavo visos 187 TDO valstybės narės, kartu ir Lietuva.

Aktyvistas drauge su Malala Yousafzai 2014 metais buvo apdovanotas Nobelio taikos premija už kovą prieš vaikų ir jaunų žmonių išnaudojimą bei už kiekvieno vaiko teisės į mokslą. Nepaisant šio laimėjimo, aktyvistas darbus tęsia ir šiandien. 2016 metais įkurta „100 Million“ (liet. 100 milijonų) kampanija, kurios tikslas mobilizuoti 100 milijonų jaunų žmonių, jog šie dirbtų dėl 100 milijonų marginalizuotų vaikų, iš kurių buvo atimtos žmogaus teisės ir laisvė.

Toliau kovodamas už kiekvieną vaiką ir jo teisę svajoti, Satyarthi kreipiasi į kiekvieną iš mūsų: „Kviečiu žygiuoti tolyn nuo išnaudojimo į išsilavinimą, nuo nepritekliaus į bendrą klestėjimą, nuo vergystės į laisvę, nuo smurto į taiką.“

Žmogausteisės.lt

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *