Renginys

Anos Frank jaunimo tinklo pristatymas Lietuvoje

Anos Frank jaunimo tinklas unikalus tuo, jog apie etninę, religinę, seksualinę diskriminaciją, stereotipus ir patyčias su bendraamžiais savo bendruomenėse diskutuoja patys jaunuoliai.

Minint 90-ąsias Anos Frank gimimo metines nevyriausybinės organizacijos Žmogaus teisių balsas ir Milžinų lizdas kartu su Anos Frank namais Amsterdame, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vokietijos ambasada Lietuvoje, Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi, Vilniaus kolegija į Anos Frank jaunimo tinklo pristatymą Lietuvoje.

Renginio metu bus pristatomas Anos Frank jaunimo tinklas, kuris jungia daugiau kaip 500 000 jaunuolių iš daugiau kaip 50 valstybių visame pasaulyje. Pasitelkus Anos Frank gyvenimo istoriją, tinklo veiklos keliauja per Lietuvos mokyklas ir kalba apie tai, kas aktualiausia patiems jaunuoliams. Anos Frank jaunimo tinklas unikalus tuo, jog apie etninę, religinę, seksualinę diskriminaciją, stereotipus ir patyčias su bendraamžiais savo bendruomenėse diskutuoja patys jaunuoliai. Informacinio triukšmo ir dezinformacijos metu svarbu ugdyti kritinį mąstymą ir kuo daugiau diskutuoti.

Lietuvoje tinklas jau aplankė 15 mokyklų visoje Lietuvoje, o artimiausi planai aplankyti dar daugiau mokyklų, tiek lietuvių mokyklų, tiek ir tautinių mažumų mokyklų, kuriose pirmoji kalba nėra lietuvių kalba. Jaunuoliai savo bendruomenėse, mokyklose tampa gidais ir savo bendraamžiams pristato Anos Frank namų Amsterdame paruoštą parodą „Leiskite man būti savimi...“ apie Anos Frank gyvenimo istoriją ir šių dienų sąlyčio taškus žmogaus teisių lauke.

Tinklas taip pat siekia atgaivinti istorinę atmintį apie vietos herojus ir skatina jaunuolius pasakoti istorijas apie juos. Vienas iš tokių pavyzdžių - šešiolikmetis Icchokas Rudaševskis, dienoraštis „Vilniaus Geto dienoraštis“.

Renginyje taip pat bus pristatyta Sienos prisimena iniciatyva - meno projektas, skirtas istorinės atminties apie Vilniaus žydų bendruomenę atgaivinimui.

Laikas: Rugsėjo 6 diena, 13:00 val. - 15:00 val.

Vieta: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Kontaktinis asmuo: Giedrė Šėmytė, giedre.semyte@ztbalsas; +37062936497