Teisė

Cocainn naktinis klubas kovo 8 d. diskriminavo vyrus

Lygių galimybių kontrolierė paskelbė sprendimą, kad Cocainn naktinis klubas, kovo 8 d. įleisdamas moteris į klubą nemokamai, padarė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pažeidimą.

Organizacija Žmogaus teisių balsas, vykdydama viešosios erdvės stebėseną kovo 8 d. dėl galimų diskriminacijos atvejų, pastebėjo Cocainn naktinio klubo Facebook paskyroje skelbimą, kuriame buvo nurodoma, kad „Visoms merginoms iki 24:00 barmenų staigmena! Visoms merginoms kovo 8 proga įėjimas NEMOKAMAS“. Apie šį įrašą buvo pranešta Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai.

Tarnybai klubo direktorius pateikė paaiškinimą, kuriame nurodė, kad kovo 8 d. proga klube vykusio renginio metu klubas merginoms buvo pasirengęs dovanoti gėles, bučinius ir išskirtinį dėmesį. Paaiškinime nurodyta, kad įėjimas į renginį nuo 24 val. buvo nemokamas visiems lankytojams, nepriklausomai nuo lyties.

Šiuo atveju Facebook platformoje buvo paskelbta informacija, kad kovo 8 d. proga visoms merginoms įėjimas į renginį - nemokamas. Kitaip tariant, moteriškos lyties atstovėms įėjimas į renginį nemokamas, tuo tarpu vyriškos lyties atstovai privalo susimokėti už galimybę patekti į renginį.

Tarnyba pažymi, kad klubo direktorius teigė, kad visi į klubą nemokamai patekti galėjo tik nuo 24 val., tačiau informacijoje buvo nurodyta, kad vakarėlio pradžia - 22 val. ir tik moteriškos lyties atstovės buvo įleistos į renginį nemokamai nuo 22 val.

Lygių galimybių kontrolierė pripažino, kad informuodamas apie paslaugas klubas diskriminavo vartotojus dėl lyties ir skyrė įspėjimą klubo direktoriui.

Su sprendimu galima susipažinti čia.