Diskusija

Kas pasikeitė per metus nuo #MeToo?

Prieš metus prasidėjo #MeToo judėjimas, atskleidęs daugybę seksualinio priekabiavimo ir prievartos atvejų.

Kviečiame į filmą „Seksas be sutikimo“ peržiūrą ir diskusiją po jos „Kas pasikeitė per metus nuo #MeToo?” — visos už šios seanso rodymą surinktos lėšos bus skirtos Julijos gynybai. Paaukoti galima bus ir renginio metu. 

Apie diskusiją:
Lietuvos žiniasklaida dar iki #MeToo kalbėjo apie seksualinį priekabiavimą Seime. Vėliau savo istorijomis pradėjo dalintis aktorės, dailininkės, studentės. Dalis istorijų buvo anoniminės, kai kurios iš jų — viešos, dar kitos — papasakotos gal tik patiems artimiausiems žmonėms.

Istorijoms pasirodžius viešumoje, buvo svarstoma dėstytojų etika, kalbama apie pagalbą aukoms, užsienio valstybėse pradėti mokymai tarnautojams, sukurti fondai, pakeisti teisės aktai.

O kas įvyko Lietuvoje per metus nuo #MeToo? Ką pakeitė #MeToo judėjimas? Kaip jaučiasi tos, kurios pradėjo kalbėti Lietuvoje? Koks buvo žiniasklaidos vaidmuo viešinant #MeToo istorijas? Su kokiomis dilemomis susidūrė žurnalistai ir nevyriausybinės organizacijos, viešindamos priekabiavimo ir smurto istorijas? Ko galime tikėtis toliau?

Daugiau apie tai — spalio 6 d. 15:00 val. kino teatre Forum Cinemas Vingis, 3-oje salėje, kur žiūrėsime filmą „Seksas be sutikimo“, o po jo diskutuosime apie #MeToo Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvaus:

  • Indrė Makaraitytė — LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, buv. INFO TV aktualijų laidos „Dienos komentaras“ vedėja;
  • Algimantas Černiauskas — tapytojas, buvęs Vilniaus dailės akademijos studentas.
  • Dovilė Javinskaitė — Lietuvos ryto TV žinių žurnalistė, buvusi Info TV žurnalistė, slaptu tyrimu įrodžiusi Seimo nario seksualinį priekabiavimą;
  • Jūratė Juškaitė — žmogaus teisių portalo manoteises.lt redaktorė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė;
  • Karolis Vyšniauskas — Podkasto NYLA autorius, prisidėjęs prie #metoo istorijų atskleidimo.

Diskusiją moderuos žurnalistas Mindaugas Jackevičius

Diskusija vyks lietuvių kalba.
Filmas — prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.
Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).

Daugiau informacijos Facebook puslapyje.