Mokymai

Startuoja naujas e-kursas „Sisteminis smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje – kas tai?“

Žmogaus teisių stebėjimo institutas kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Lygių galimybių plėtros centru pristato naują www.be-ribu.lt nuotolinio mokymosi kursą „Sisteminis smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje – kas tai?“.

Smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje yra reikšminga visuomenės problema bei prigimtinių žmogaus teisių pažeidimas. Šis nusikaltimas yra itin plačiai aptinkamas reiškinys Lietuvoje, tačiau ne visi žino ir supranta jo priežastis, kompleksiškumą bei tai, kaip būtų geriausia ir veiksmingiausia su šiuo nusikaltimu kovoti ar laiku jam užkirsti kelią.

Šių e-mokymų tikslas – supažindinti tiek specialistus, dirbančius su smurto artimoje aplinkoje tematika ir atvejais, tiek apskritai plačiąją visuomenę, su intymaus partnerio smurto prieš moterį specifika. E-kursu siekiama kiekvieną žmogų paskatinti atpažinti skirtingas šio smurto formas, įsigilinti į individualias situacijas bei tinkamiausiai ir efektyviausiai suteikti reikiamą paramą ir pagalbą kiekvienai tai patyrusiai moteriai.

E-mokymus „Sisteminis smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje – kas tai?“ sudaro penkios pamokas, kurias išsamiai pristatys keturių lektorių komanda:

  • Smurtas lyties pagrindu (Dr. Margarita Jankauskaitė);
  • Galios ir kontrolės ratas (Dr. Margarita Jankauskaitė);
  • Smurtautojo portretas (Agnė Grušauskaitė);
  • Moterų kaltinimas (Mažvydas Karalius);
  • Tarpinstitucinis bendradarbiavimas (Dr. Vilana Pilinkaitė Sotirovič). 

Pabaigę šį e-kursą dalyviai įgis daugiau praktinių žinių aukščiau išvardintomis temomis, o išlaikę žinias patikrinančius testus, gaus dalyvavimą e-mokymuose patvirtinantį sertifikatą. Dalyvio mokestis šiam nuotolinio mokymosi kursui nėra taikomas.

Kviečiame jungtis – be-ribu.lt/visi-kursai

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija.