Tema

Tolerancijos testas įmonėje: nesutinkantiems su įvairovės politika – parodomos durys

Jei kompanijoje atsiranda žmonių, prieštaraujančių atvirumo ir įvairovės politikai, – jiems rodoma raudona kortelė, tikina „Telia Lietuva“ Žmogiškųjų išteklių padalinio vadovas Ramūnas Bagdonas. Šiai nuomonei pritaria ir „Western Union“ Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Živilė Valeišienė sakydama, jei žmogui netinka aplinka, kurioje jis dirba, yra du pasirinkimai – išeiti iš darbo arba keisti savo nuostatas. „Blogiau turbūt būti sąžiningoje aplinkoje ir jai kenkti“, – kalba ji.

Šiuo metu Lietuvoje neturime tokių išsamių analitinių tyrimų, kurie galėtų parodyti, kaip įvairių demografijų darbuotojams sekasi įmonėse, koks jų karjeros kelias, sako Žmogaus teisių stebėjimo instituto advokacijos vadovė Mėta Adutavičiūtė.

„Su kokiomis diskriminacijos formomis dažniausia jaučia susiduriantys žmonės, galima spręsti iš visuomenės nuomonės apklausų. Prieš porą mėnesių „Diversity Development Group“ atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kuri parodė, kad 66 proc. žmonių kaip labiausiai paplitusią diskriminacijos formą vertina diskriminaciją dėl amžiaus.

41 proc. teigė, kad pažįsta bent 1 asmenį, kuris buvo diskriminuotas dėl amžiaus įsidarbinant, 57 proc. teigė, kad patys asmeniškai patyrė diskriminaciją dėl amžiaus įsidarbinant“, – statistiką diskusijoje „Lygių galimybių integravimas įmonėje: nauda ir priemonės“ aptaria ji. 

Visas straipsnis: 15min.