Diskusija

TRANS LT: kaip išgyventi su naujais dokumentais?

Birželio 5 d., Baltic Pride renginių savaitės metu, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia translyčių asmenų bendruomenės narius ir visus besidominčius žmogaus teisių temomis į susitikimą-diskusiją.

Augusto Didžgalvio nuotrauka

Pastarieji keleri metai buvo tikras išbandymų laikas. 2017 metais Lietuvos teismai suteikė galimybę pasikeisti asmens tapatybės dokumentus be privalomųjų medicininio pobūdžio reikalavimų. Šia galimybe šalyje jau pasinaudojo daugiau nei 30 translyčių asmenų. Iš pirmo žvilgsnio, radome praktinį gana sudėtingos problemos sprendimo būdą – šioje srityje lenkiame net tokias progresyvias šalis kaip Suomija. Tačiau translyčių asmenų teisinis statusas Lietuvoje net ir po šios reikšmingos pergalės vis dar liko nesureguliuotas.

Diskusijoje kalbėsimės, su kokiais praktiniais iššūkiais susiduria translyčiai asmenys, pasikeitę asmens tapatybės dokumentus, kaip sprendžiame aktualias problemas kol nepriimtas atitinkamas įstatymas.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba renginyje taip pat pristatys nacionalinę translyčių asmenų situacijos apžvalgą. Pasikalbėjus su translyčių asmenų bendruomenės nariais, ministerijų tarnautojais ir žmogaus teisių gynėjais, atlikus reprezentatyvią visuomenės apklausą, paaiškėjo keletas įdomių aplinkybių. Pavyzdžiui, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų nežino arba nėra tikri, ką reiškia sąvoka „translytis asmuo“. Tyrimas atskleidė, kad translyčiai asmenys susiduria su praktiniais iššūkiais teisinio pripažinimo, sveikatos ir asmens duomenų apsaugos, darbo santykių, šeimos gyvenimo ir emocinės sveikatos srityse. Tačiau penktadalis Lietuvos gyventojų mano, kad šalies įstatymai jau ir taip puikiai užtikrina translyčių asmenų teises.

Susitikimas-diskusija „#TRANS_LT: kaip išgyventi su naujais dokumentais?“ prasidės 18 val. (džiazo klube Paviljonas, Pylimo g. 21 B, Vilnius).

Šis susitikimas – tai saugi erdvė, kurios metu galėsime pasidalinti savo rūpesčiais, abejonėmis, džiaugsmais bei atsakyti į vienas kitam iškylančius klausimus.

Šis feisbuko renginys yra „uždaras“, todėl drąsiai galite spausti „Dalyvausiu“ – tai, kad dalyvausite šiame renginyje, matys tik renginio organizatoriai.

Daugiau informacijos Facebook platformoje.