Diskusija

Vaikų teisės: kokių sprendimų reikia Lietuvai?

Ne paslaptis, jog šiandien Lietuvos visuomenėje ypač garsiai eskaluojama vaikų teisių apsaugos reglamentavimo problematika.

Visuomenė susiskaldžiusi į skirtingas barikadų puses, taigi šios bangos vedama Europos studentų teisininkų asociacijos nacionalinė grupė ELSA Lietuva kviečia į diskusiją tema „Vaikų teisės: kokių sprendimų reikia Lietuvai?“.

Diskusijos metu bus siekiama atkreipti dėmesį į probleminius vaiko teisių apsaugos sistemos (ne)vientisumo klausimus, gilinamasi į šiuo metu Seime svarstomą naują Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakciją ir su tuo susijusius reguliavimo pokyčius.

Diskusijoje savo įžvalgomis dalinsis kompetentingi asmenys – lektoriai, atstovausiantys įstaigas, tiesiogiai dirbančias su socialinės rizikos šeimomis. Pagrindinis renginio tikslas, kurio siekia ELSA Lietuva – suteikti galimybę išvysti visapusį egzistuojantį vaiko teisių apsaugos reguliavimo modelį bei susipažinti su dabartine vaiko teisių pažeidimų situacija iš esmės.

Lektoriai, dalyvausiantys diskusijoje:

  • NVO vaikams konfederacijos direktorė Elena Urbonienė;
  • Psichologas Robertas Povilaitis, VšĮ „Vaikų linija“ vadovas;
  • Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Alina Jakavonienė;
  • Seimo narė Dovilė Šakalienė.

Advokatams ir advokatų padėjėjams Lietuvos advokatūra skirs 1 kvalifikacinį balą.

Daugiau informacijos Facebook platformoje.